Odhalili sme nové napojenia Širokého a Váhostavu

Autor: Samuel Barát | 21.4.2015 o 12:13 | (upravené 21.4.2015 o 12:24) Karma článku: 6,63 | Prečítané:  1419x

Vo svojom blogu vám prinášam nové informácie, ktoré neboli nikdy publikované, a ktoré môžu vniesť nové svetlo do objasnenia štruktúr Váhostavu a biznisu Širokého

 

                Život na Slovensku je niekedy naozaj ťažký. Je plný kontrastov, smútku, bezmocnosti a sklamania. Tieto pocity sa vždy vyostria, pokiaľ vypláva na povrch kauza, ktorá zásadne zatrasie spoločnosťou. Ako napríklad kauza Váhostav, ktorá rezonuje Slovenskom už niekoľko dní. V prvom rade je naozaj dôležité pochopiť, že bez požehnania najvyšších politických špičiek, ktoré momentálne držia žezlo vládnutia, by sa nič podobné nemohlo stať. Hlavne ak si uvedomíme, že dcéry pána Širokého robia asistentky poslancom Smeru a predseda vlády chodí na hokej spolu so Širokým, tak tieto tvrdenia to iba podčiarkuje.

                 Každý slušný podnik by mal mať verejne prístupnú schému štruktúr, majiteľov, konateľov. O schránkach napojených na Váhostav sa to dá len ťažko povedať. Je tam mnoho nejasností, žiadne výročné správy, daňové priznania, proste nič, a preto nové informácie o týchto schránkach sú vždy hodné uznania, pretože môžu vniesť nové svetlo do prípadov, v ktorých unikajú obrovské peniaze nás všetkých. Čo sa však už podarilo odkryť sú informácie, ktoré vedú vždy na tie isté adresy, stále sa spomínajú tie isté mená a štáty. Dookola Cyprus, Nový Zéland, Kostarika, po novom  to bude aj Panama a Turecko...

   Aby ste sa lepšie zorientovali v štruktúre a v nových informáciách, ktoré predstavím odporúčam si znova pozrieť štruktúru Váhostavu, ktorú zverejnila Transparency International.  Poďme sa teda spoločne zamerať na Cyprus. Viackrát sa spomína to isté meno a tým je Polakis Sariss. Je to právnik, ktorý podľa rozsudku českého súdu napomáhal, spolu s pánom Širokým, pri niekoľkých zakázaných transakciách tunelovať Harvardské fondy. Zároveň je tento právnik správcom firiem, ktoré podliehajú vplyvu a sú súčasťou Širokého impéria. Sú to práve firmy Prontoservus Co Limited a Maninteser Co Limited, ktoré sídlia na  8. poschodí Nicosia tower, tak ako aj právnická firma Polakissa Sarrisa. Zároveň riaditeľom Maninteseru je aj pán Kyriakos Kyriakov, ktorého väzbu na Eleni Kyriakov momentálne zisťujeme. Pani Eleni Kyriakov v rámci reštrukturalizácie figuruje ako konateľka firmy Ginostri limited, ktorá od pána Širokého žiada 3 000 000 €. V prípade, že sa zistí, že pán Kyriakov a pani Kyriaková sú v obchodnom, alebo pravdepodobnejšie rodinnom vzťahu, tak bude ľahké dokázať, že pán Široký, alebo osoba blízka pánovi Širokému priamo ovláda veriteľa (Kyriakov – Kyriakovú), a teda to bude preukazovať, že ide o podvod. Ďalšie nové zistenie odkrýva spolumajiteľa firmy Prontoservus, ktorý bol do dnešného dňa skrytým. Tým majiteľom sa stal pán Ali Cenk Türkkan, ktorý figuruje aj v megaspore ohľadom Libanonka.

Pán Polakis Sarris bol prizvaný na súdne pojednávanie, kde ako svedok uviedol, že časť firmy Prontoservus prešla do rúk pánovi Ali Cenk Türkkanovi, a teda je jasné, že pán Široký je napojený cez firmu Prontoservus aj na Turecko, a pravdepodobne i oligarchu  Uzana.                                                                    

Ďalším zaujímavým zistením je, že pán Polakis Sarris zdvíha telefón, ktorý zdvíha aj honorárna konzulka Panamy na Cypre. Pravdepodobne bude teda pán Široký napojený aj na Panamu a do budúcnosti je nutné sa zamerať aj na túto stopu. Všetky tieto firmy sídlia na rovnakej adrese, spolu s honorárnou konzulkou Panamy (adresa sa síce nezhoduje, ale sídlia na rovnakom poschodí Nycosia Tower).

Tieto informácie o firmách a osobách, ktoré som uviedol sú dôležité z toho dôvodu, že poukazujú na prepojenosť a väzby medzi spomínanými osobami a schránkovými firmami v zahraničí. Na základe týchto informácii vzniká dôvodné podozrenie, že nejde len o politický škandál, ale aj o podvod a kriminálny (trestný) čin obrovského rozsahu.

      Vo svojom ďalšom blogu sa budem venovať Novozélandskej stope a predovšetkým menu Peter Cone, ktorý je nám známy aj ohľadom kauzy Falck, ktorá bola záhadne predaná na prelome rokov 2009-2010, za čias prvého vládnutia Roberta Fica. Všetky napojenia smerujú k menu Široký. Zároveň predstavím návrh, ktorý by podvodné reštrukturalizácie do budúcna zamedzil.

 

  

     https://www.facebook.com/mladanadejslovenska                                                                                                                                                                                        Samuel Barát (MNSK)       

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prieskum: Voľby by koalíciu posilnili, ľudia najviac veria Kiskovi

Najviac hlasov by získala strana Smer, a to 27,1 percenta a 46 mandátov.

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

S takýmto zaobchádzaním sa stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

KOMENTÁRE

Len nech sa tí Briti uškvaria?

V zrážke princípov voľného obehu osôb a tovarov možno hľadať štrbiny na kompromis.


Už ste čítali?