Mladí ľudia a študenti zakladajú politickú stranu-Mladá Nádej Slovenska

Autor: Samuel Barát | 9.12.2014 o 17:15 | (upravené 9.12.2014 o 19:05) Karma článku: 5,26 | Prečítané:  1360x

Sme dvaja študenti  medzinárodných vzťahov, Samuel Barát a Dávid Birkuš. Áno, sme len dvaja obyčajní študenti, nezaťažení politickou minulosťou, čestní, spravodliví (veľmi neslýchané pre slovenskú politiku, že?!).

Sme  ochotní "pobiť  sa" pre lepší život nás, obyčajných ľudí z davu, a nielen brať politiku ako nástroj na obohatenie sa (čo je v drvivej väčšine cieľ našich "papalášov").  Zlodej kričí, chyťte zlodeja !! To je pre nich typické...  Áno, sme presný opak týchto "politikov" .

Prečo zakladáme stranu?

V poslednom čase sa so zakladaním nových politických strán akosi roztrhlo vrece.  Správne,  na Slovensku treba nové politické tváre a strany, ale keď sa na to pozrieme bližšie,  zistíme,  že ide  zase o ten istý politický  "odpad" , ktorý už veľmi dobré poznáme . Rovnako, ako všetci naši rovesníci, aj my sme už znechutení zo súčasnej situácie , sme skeptickí  voči všetkému , neveríme nikomu a ničomu (čo sa politiky týka) a pomaly sa z nás stáva  ďalšia "stratená generácia". Pochopili sme, že na našej politickej scéne je absencia úplne novej strany. A takú stranu chceme ponúkať my. Strana, ktorá nebude zložená z politikov, ani iných vplyvných osobností, ale z mladých a inteligentných  ľudí a študentov, ktorým nie sú ľahostajné  veci okolo nich, a ktorí cítia potrebu mať tú možnosť  spolupodieľať sa na rozhodovaní o našej budúcnosti.

Financovanie našej strany

Téma na nekonečné rozhovory a debaty, a aj tak sa nikdy presne nedozvieme, kto a ako podporuje politické strany na Slovensku. Sme študenti, ktorých nebude  podporovať žiadny finančník, alebo finančná skupina, ktorej by sme boli posluhovači, a ktorej  by sme sa museli neskôr zodpovedať.  Našim hlavným príjmom  budú ročné členské poplatky našich členov strany a prípadné dary, ktoré dostaneme.  Ale!!!  Chceme byť najtransparentnejšou  politickou stranou na Slovensku, takže budete mať všetci možnosť  vidieť , od koho sme dostali každý  1 cent, ktorý budeme mať  na našom účte. Rovnako budete vidieť, na akú činnosť bude každý  1 cent použitý.

Názov strany

O našej budúcnosti  rozhodujú často presluhujúci, skostnatení  politici, ktorých sa ich dôležité rozhodnutia nebudú týkať tak ako nás, mladých ľudí. V politike je rovnako ako v športe potrebná dravosť a priebojnosť mladej krvi. Máme veľkú chuť a vôľu sa zhostiť tejto úlohy v našej politike, i keď sa politikmi nechceme a nebudeme  nazývať, lebo slovo politik a politika sa u nás stalo symbolom špiny, korupcie a  klamstiev. Mladá Nádej Slovenska znamená nádej na zlepšenie nášho života  a spočíva v novej mladej generácií ľudí.  Tak nebuďme ľahostajní a urobme niečo pre našu lepšiu budúcnosť.

Zbieranie podpisov a členstvo

Ako dobre viete, na zaregistrovanie politickej strany je potrebné vyzbierať  10 000 podpisov občanov, ktorí súhlasia so založením strany. Boli by sme veľmi vďační, ak by ste nám aspoň s malým množstvom podpisov  pomohli, aby sme sa vám mohli viac venovať . Zahájenie  zbierania podpisov začalo  5.12. 2014 a podpisový hárok si môžete stiahnuť na našej FB stránke. Ak sme vás zaujali a máte záujem s nami spolupracovať , či pridať sa k nám, kontaktujte nás . Čím viac nás bude, tým máme väčšiu šancu niečo zmeniť tak, ako to sa to podarilo študentom v roku 1989. Tešíme sa na Vás!

                                                              Samuel Barát, splnomocnenec prípravného výboru MNS          

https://www.facebook.com/mladanadejslovenska

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

KOMENTÁRE

Oslavujeme rozdeleného Československa. Sme rozdelení aj vnútorne?

Česi aj Slováci majú svoje konflikty.


Už ste čítali?